جدیدترین محصول شرکت فرادیس

آخرین اخبار و وقایع

1396/2/21 پنجشنبه
همایش بزرگ کارکنان شرکت
روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه، همزمان با ایام پربرکت میلاد حضرت ولی عصر (عج)، گردهمایی بزرگ کارکنان شرکت با محوریت «تعامل ، تحول ، تدام» در تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار گردید.

طبق پیش بینی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته ساعت 16:00 با حضور میهمانان، ظرفیت سالن تکمیل شده بود و حدود 600 نفر از همکاران چه از تهران و چه از دفاتر استانی در سالن حاضر شده بودند. برای اینکه همکاران دیداری با هم تازه کنند از قبل فضای باز تالار که از آنجا تهران به زیبایی نمایان بود جهت پذیرایی از همکاران آماده شده بود و با اعلام و دعوت از همکاران لحظات دیدنی در قاب دوربین ها نقش بست

در  هر گوشه تعدادی از همکاران که شاید ماه ها ، سالها بود همدیگر را ندیده بودند دیداری با هم تازه میکردند.
 بعد از حدود نیم ساعت، و با حضور مدیر عامل محترم از همه حاضرین دعوت شد تا برای گرفتن عکس دسته جمعی به مکانی که از قبل تدارک دیده شده بود بیایند. همه حاضر شدند و ظرف چند دقیقه ظرفیت فضای درنظر گرفته شده تکمیل شد. دیگه جایی برای ایستادن نبود تا همه همکاران در قاب دوربین جای بگیرند تا عکسی دسته جمعی به یادگار ثبت شودحدود ساعت 17:30 با سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط استاد پورزرگری قاری بین المللی، و سپس اعلام خیر مقدم به حاضرین از سوی مجری توانمند و نام آشنای صدا و سیمای جمهوری سرکار خانم دکتر فریبا علومی، برنامه آغاز شد. و  از سخنران علمی مراسم جناب آقای مهندس نیما کیمیایی مدرس MBA و مشاور و مدرس بیش از هشتاد برند متنوع کشور در مورد زنجیره تحول دعوت گردید تا به سخن بپردازد.ایشان در ابتدا سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که خیلی از شرکت ‌های رقیب در بحث نرم افزاری و سخت افزاری تمایل دارند که شبیه فرادیس البرز باشند و به رشد فرادیس البرز برسند.  همچنین به موضوع هوشمندی کسب و کار، موفقیت و رسیدن به اهداف شرکت نیز اشاره کرده و شرح داد که سازمان باید DNA  لازم برای رسیدن به موفقیت را داشته باشد و کسانی که در سازمان دو ابزار لازم یعنی اشتیاق و دغدغه برای رسیدن به موفقیت را نداشته باشند، کارایی ندارند.
وی همچنین گفت: برای رسیدن به موفقیت در سازمان و ایجاد ارزش باید سه باور داشت. باور به محصول و ارتقای آن، باور به سرویس و خدمات مناسب و باور به تجربه خوب مشتریان از محصولات و خدمات شرکتدر ادامه و با دعوت از مدیریت محترم عامل ایشان پشت تریبون قرار گرفتند و سخنان خود را اینطور شروع کردند که
خوشحالیم فرادیس البرز بیست سال است فرصت خدمت به نظام بانکی را با سربلندی طی کرده است. شرکت فرادیس در ابتدای سال 83 با  مأموریت تولید تأسیس شد که سابقه آن به پنج سال قبل از آن بر میگردد که گروه تولید و تعمیر تشکیل شده بود. همچنین کل فعالیت تولید در سال 877 از شرکت منفک شد و در ادامه در سال 89 ماموریت پشتیبانی جایگزینی آن شد که سابقه آن به سال 75 در معاونت پشتیانی شرکت خدمات انفورماتیک بر میگردد. بنابراین ما سابقه شرکت را از نظر قدمت و پشتیبانی 20 ساله می دانیم

مهندس زنوزی درباره جایگاه شرکت به همکاران گفتند شرکت فرادیس در بین شرکت‌های بانکی جایگاه بارزی دارد و شرکت علاوه بر سابقه طولانی مدیران و تجربه نیروهای فنی از چند منظر دیگر نیز برتری های چشمگیری نسبت به رقبا بدست آورده است. از یک منظر سهم عمده بازار شرکت است که نتیجه عملکرد شرکت و اعتماد مشتریان است، دومین مورد توسعه دفاتر در کل کشور است که در حال حاضر دارای 132 دفتر می باشد و  بیش از 600 دفتر از شرکت رقیب بیشتر دارد. عامل دیگر، رضایت مناسب مشتریان در نظرسنجی های انجام شده از خدمات و محصولات شرکت است.
 
وی همچنین گفتند طی چهال سالی که در رتبه بندی IMI-100 بین شرکتها مقایسه شده ایم، به طور متوسط  سالیانه 15% رشد داشتیم و در حال حاضر جزو 133 شرکت برتر هستیم و در بین شرکت هایIT  در همان رتبه بندی، رتبه 155 و در بین شرکتهای هم رده بانکی رتبه اول را کسب کردیم و همچنین در کلیه حوزه های کاری مرتبط با فعالیت شرکت که 133 مورد را شامل می شود شرکت فرادیس البرز رتبه اول را از شورای عالی انفورماتیک کسب کرده است.
بنا به نظر ایشان این موفقیت ها تصادفی نیست و با تلاش جمعی از طرفی و برنامه ریزی از طرف دیگر بوجود آمده است.
 مهندس زنوزی در ادامه درباره استراتژی های شرکت اینگونه ادامه دادند که در استراتژی شرکت از ابتدای تشکیل، سه مأمویت وجود داشته است. مأموریت اول تولید و مونتاژ تجهیزات بوده است، بعد از انتقال بخش نصب و نگهداری از شرکت خدمات انفورماتیک به مأموریت پشتیبانی پرداختیم و از سال پایان 92 مأموریت شرکت وسیع تر شد که پس از سه سال شاهد تحقق اهداف آن مأموریت بودیم. از سال 95 بازنگری در حوزه کسب و کار در شرکت مطرح شد و در تدوین برنامه ریزی استراتژیک بحث پرداخت به عنوان کسب و کار دوم تدوین شد و برگزاری این گردهمایی در سال 96 به منظور تأکید بر برنامه توسعه کسب و کار جدید شرکت است.

 
 
ایشان  درباره برنامه ریزی استراتژیک جدید شرکت به موارد زیر اشاره کردند:
تنوع در SST و خدمات مکمل، توسعه راهکارهای ظرفیت ساز، تقویت زیرساخت فناوری، افرودن به جریان  درآمدی، تقویت و توسعه فعالیت های تجاری.
به گفته ایشان با اجرای این برنامه ها، پنج تغییر در شرکت ایجاد کرده است که شامل  موارد زیر است:
تبدیل جریان درآمدی پشتیبانی به جریان درآمدی پشتیبانی، تجاری و تراکنشی، گسترش حوزه مشتریان صرفاً بانکی به مشتریان بانکی و غیربانکی و B2C ، تبدیل تک صنعت SST  به دو صنعت SST و پرداخت، تبدیل حالت تک محصولی SST که فقط خودپرداز بود به طیف وسیع محصولات که شامل VTM، کیوسک ها و صندوق و ATM فروشگاهی است، و تبدیل راهکارهای تجاری به راهکارهای ظرفیت ساز.
مهندس زنوزی در ادامه با اشاره به پروژه فراپی در کاشان از آن به عنوان یک پروژه ظرفیت ساز نام بردند که هم شرکت را وارد فضای جدیدی می‌کند و هم با ایجاد یک اکوسیستم، شرکت‌های همکار را وارد حوزه پرداخت می‌کند.ایشان در ادامه به اهم فعالیت‌ها و دستاوردهای معاونت های مختلف شرکت پرداختند و از معاونت های شرکت تشکر کردند و از فعالیت معاونت های مختلف شرکت به پشتیبانی از 17 هزار دستگاه خودپرداز در شبکه بانکی کشور، طراحی نمونه داخلی VTM به عنوان یک شاهکار و همچنین به کارت فراپی پروژه کاشان به عنوان پروژه برتر شرکت اشاره کردند که در آن شهر بدون وجه نقد به کمک کیف پول الکترونیکی ایجاد می شود.
ایشان همچنین در ادامه به خبر مهم کارت دو منظوره پرداخت که برای اولین بار کیف پول الکترونیک فرادیس با یک کارت بانکی ادغام شده است و با این راهکار کارتهای بانک ملی در کاشان به همراه کارت هوشمند پرداخت یکپارچه شده است اشاره نمودند ودر انتها با اشاره به برنامه های آتی شرکت فرمودند: 4 بخش تقویت زیر ساخت، سرآمدی در ارائه خدمات، کسب مزیت رقابتی جدید و پایدار و تعالی سازمانی به عنوان برنامه های آتی شرکت با محوریت و شعار تداوم، تحول و تعامل هستند.
 
 در ادامه مجری برنامه با ایراد سخنانی شیوا یاد و خاطره همکاران عزیز از دست رفته عرفان، شریفیان و بازلی را که طی دو سال گذشته به دلایل مختلف از بین ما رفته بودند زنده نگه داشته و به همین مناسبت نیز کلیپی تهیه گردیده بود که پخش گردید و از خانواده های ایشان که در سالن بودند توسط مدیریت محترم عامل تقدیر به عمل آمد.
پس از آن گزارشی از عملکرد صندوق خیریه عرفان که با همت بیش از 300 نفر از همکاران طی دو سال موفق به ساخت دو مدرسه در مناطق محروم شهرستان ایلام و خراسان جنوبی ارائه گردید و فیلمی از روند اتفاقات افتاده از ابتدای تشکیل صندوق تا اتمام پروژهای اجرایی در سالن پخش گردید که نظر خیلی از همکاران را به خود جلب نمود.
سرانجام  وبا اعلام مجری برنامه رسیدیم به قسمتی که خیلی از همکاران منتظرش بودند "مراسم تقدیر و تشکر " در ابتدا از بیست نفر از همکارانی که بیست سال از همکاریشان با شرکت می  گذشت در بیستمین روز اردیبهشتسپس از برگزارکنندگان جشنواره فنی تخصصی شرکت تقدیر به عمل آمد و جوایز برگزیدگان به ایشان اهدا گردید.
در ادامه از سه پروژه بزرگ شرکت که طی سال گذشته با همکاری و تلاش معاونت ها و مدیریت های مختلف به ثمر رسیده بودند نیز تقدیر شد.
در ابتدا از پروژه کاشان کارت (فراپی) که طی دوسال ممارست و تلاش گروهی همکاران عملیاتی گردید از مدیر پروژه و تمامی مدیران و همکاران مربوطه تقدیر به عمل آمد و به رسم یادبود تندیس افتخاری تقدیم ایشان گردید .
در ادامه همچنین از  مدیران پروژه و همکارانی که در تحقق پروژه های 1500 دستگاه خودپرداز بانک ملی و 1000 دستگاه خودپرداز بانک سپه  نقش داشتند تقدیر و تشکر به عمل آمد و به ایشان نیز تندیس افتخار تقدیم گردید.
همچنین از مدیریت های زنجیره تامین ، مالی، اداری و منابع انسانی نیز به پاس زحمات و تلاش های ایشان در تامین قطعات و بستن صورت های مالی و افزایش سرمایه و همچنین برگزاری جشنواری های ورزشی ، علمی ، نمایشگاه های داخلی و .... تقدیر به عمل آمد و به مدیران ایشان نیز به رسم یاد بود تندیس افتخار اهدا گردید.


نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


مجری سایت : شرکت سیگما