آخرین اخبار و وقایع
  
1397/9/25 يكشنبه
برگزاری مراسم افتتاح ساختمان مرکزی شرکت خدمات انفورماتیک
مهندس سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در آیین افتتاح ساختمان مرکزی و سالروز بیست و پنجمین سال تاسیس شرکت، بر ضرورت همگام بودن با آخرین روند‌های فناوری تاکید کرده و غرَه نشدن به گذشته را عامل ماندگاری عنوان کرد.

مهندس سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در آیین افتتاح ساختمان مرکزی و سالروز بیست و پنجمین سال تاسیس شرکت،  بر ضرورت همگام بودن با آخرین روند‌های فناوری تاکید کرده و غرَه نشدن به گذشته را عامل ماندگاری عنوان کرد.
در این مراسم که معاون فناوری های نوین بانک مرکزی و تنی چند از مدیران ارشد این بانک، مدیران گروه ملی انفورماتیک، اعضای هیات مدیره، هیات عامل و معاونین شرکت خدمات انفورماتیک حضور داشتند، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به جایگاه تاثیرگذار آن در تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: امروز بسیاری از وزارتخانه ها و سازمان‌ها با دیدن نمونه موفق شرکت خدمات انفورماتیک به دنبال ایجاد چنین ساختاری در درون مجموعه خود هستند.
وی به توانمندی منحصر به فرد شرکت به واسطه ظرفیت‌ها و تجارب حاصل شده در ربع قرن اخیر اشاره کرده و افزود: با تمام این اوصاف نباید هرگز از فناوری‌های نوین و تامین امنیت سامانه ها غافل شد.
مهندس نجفی تحریم را همزمان فرصت و تهدید دانست و تصریح کرد: شرکت تجربه غلبه بر تحریم را در کارنامه خود دارد و این می تواند فرصتی مغتنم برای تمامی شرکت های داخلی در جهت ارتقاء توانمندیها باشد.
وی از توجه جدی شرکت به موضوع بلاک‌چین و پیش‌برد آن از طریق تاسیس یک شرکت با همکاری بانکها خبر داد و گفت: در کنار این موارد، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بانکداری باز، از موضوعاتی است که برای قرار گرفتن در مسیر فناوریهای نوین بانکی در دستور کار شرکت قرار دارد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همچنین در بخشی از سخنان خود به دلایل ساخت ساختمان مرکزی شرکت از جمله رفع دشواری‌های ناشی از پراکندگی ساختمان‌ها و نیز متمرکز ساختن نیروها با هدف تسریع روند امور اشاره داشت.
در ادامه مراسم، مهندس ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی طی سخنانی، درایت مدیریت شرکت در ساخت چنین بنایی به عنوان نمادی برای شرکت، شایسته تقدیر دانست.
وی همچنین با تاکید بر جایگاه و توانمندی شرکت افزود: امروز در نظر بسیاری از برنامه‌ریزان، پتانسیل شرکت به گونه‌ای است که می توان از آن برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور بهره گرفت.
مهندس حکیمی در سخنان خود از زحمات کسانی که طی 25 سال چنین سرمایه ای را به بار نشاندند، قدردانی کرد و گفت: بدیهی است، اعتبار شرکت خدمات انفورماتیک، مطالبات از مجموعه را به ویژه در حوزه نظارت بسیار افزایش داده است.
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین  بر ضرورت پیشگامی شرکت خدمات انفورماتیک در فناوری های روز تاکید کرد.
شایان ذکر است در این مراسم دو کلیپ از ربع قرن فعالیت شرکت و روند آماده سازی ساختمان مرکزی برای حاضرین نمایش داده شد و از مدیران و دست اندرکاران 2 سامانه سپند و نهاب و دو پروژه اتصال کارت بانکی به کارت سوخت و بهره گیری از کد ملی برای کنترل تراکنشهای بانکی با اهدای لوح قدردانی به عمل آمد.